مشروع صناعى انتاجي خاص بالمواد الغذائيه بتكلفه من 15 الى 25 الف 



بينتج 3 انواع من المواد الغذئيه المستهلكه يوميا
يلا بقي ومش هتكلم الا اذا جت العروسه ???? ????
الناس الجديدة .. الموضوع مش اكتر من هزار بنجمع عدد وبعد شويه بنعدل البوست ونكتب كامل التفاصيل
_______
الموضوع اللى هنتكلم عليه انهاردة هو
مصنع مصغر للحليوات الشرقيه الشعبيه
والارز بلبن
والحلويات
والذبادى
العينات دى وصلتنى من حد منفز بالفعل المشروع 


المطلوب للمعدات
فرن عموله 3 الى 4 ادوار كان تكلفته 4000 من حوالى سنه نقول دالوقتي وصل لى 6000 + امبوبه غاز تمنها 500 جنيه الحجم الكبير او لو موجود غاز طبيعي
+ 10 صيجان تمن الصاج 30 جنيه
مع وجود دولاب لتصنيع الذبادى ودا تكلفته من 1500 الى 2000 جنيه بالكتير اوى + الاخامات
الحلويات
كنافه قطع
بسبوسه قطع
جلاش قطع
بلح الشام
ودى ببساطه ممكن تبقي زى الصور كدا
او ممكن تبقي بشكل سياحى وتتغلف كل قطعه لوحدها
القطعه اللى فى الكرتونه تحت دى بتتباع قطاعى فى محل البقاله عندى بنص جنيه
بس لو اتغلفت كل قطعه لوحدها ممكن تبقي بجنيه
الكرتونه دى 24 قطعه جملتها 10 جينه يعنى ممكن من المصنع لمحلات الجمله تبقي من 9 الى 9.5 جنيه 


ليه بقي المشروع دا
بعد ارتفاع اسعار السكر
المنتجات دى تكاد تكون شبه مش موجودة فى الاسواق
اسوقها المفتوحه فى المدن والمحافظات اللى اغلبها ارياف منوفيه بحيرة ومحافظات تانيه كتير كمان سوقها ينفع يتفتح فى اى مكان 


بالنسبه للعلب المغله دى فا هى رز بلبن ولكن مقفول بشكل مميز العبله دى علشان مقفوله كدا بتتباع بي 5 جنيه في منها علب تانيه بتتباع بنص تمنها ولكن مقفوله يدوى 2.5 جينه
الزبادى والكل عارف انه يوميا مطلوب فى السوق
البيتى فور كمان حاجه من الحاجات اللى بقت سهل جدا تتعمل وتتسوق عن طريق محلات البقاله